Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Podzim mladších žáků

23.12.2019 | Zbyněk Matýsek

Rok 2019 pomalu končí a my přinášíme krátké zhodnocení podzimní části florbalové sezóny z pohledu mladších žáků. Kluci sehráli celkem 18 zápasů s bilancí 10 vítězství, 1 remíza a 7 proher. V tabulce, která se v této kategorii počítá na rozdíl ve skóre, nikoliv na body, nám patří 15.místo, čímž se pořád držíme v její horní polovině.

K prvnímu ligovému turnaji nastoupili mladší žáci ve Znojmě. A protože všechny, vč. realizačního týmu, obcházela lehká nervozita (jaká ta liga vlastně bude, jaké soupeře tam potkáme a zda vůbec budeme schopni držet krok), nejeli jsme tam s velkým očekáváním. Navíc když naší první trojice soupeřů byli Hattrick „B“, Znojmo White a Bulldogs Orange. Ke všem zápasům jsme nastoupili s lehkým respektem, ale výsledky a předváděná hra předčili naše očekávání. Proti Hattricku jsme začali lehkým vzájemným oťukáváním, ale brzo jsme se dostali do trháku a zápas dotáhli do klidného vítězství 8:3.
Proti Béčku Znojmu jsme nastoupili zdravě nabuzení, ale veškerá naše snaha končila na výborném brankáři soupeře. Naštěstí ve druhé půli se nám podařilo zlomit prokletí znojemské branky a zápas dotáhli do vítězství 3:2.
Proti Buldokům jsme šli do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. Na brzkou branku Buldoků se nám podařilo odpovědět, naše hra gradovala a kluci si, možná překvapivě, dokráčeli k snadnému vítězství 5:1.

Ve druhém turnaji jsme měli úlohu pořadatelů a zde patří na prvním místě zmínit a poděkovat ochotným rodičům, kteří se spolupodíleli na hladkém průběhu turnaje. Kluci děkujeme! Samotný průběh turnaje byl pro Gepardy velmi příznivý. Postupně jsme si poradili se Slavkovem, Blue týmem Hodonína a překonali jsme i Letovice, které se prezentovali velmi nepříjemnou hrou. Po výsledcích 7:0, 5:0 a 7:0 zavládla v naší šatně pravá euforie. Tak hladký průběh jsme nečekali, klukům patří absolutorium za přístup, precizní obranu a dodržování taktiky.

Hned v dalším turnaji přišla studená sprcha. A ne jedna, ale rovnou tři. S bilancí šestí výher ze šesti zápasů jsme přijeli začátkem listopadu do Znojma možná až příliš bezstarostně. Čekala nás trojice velmi silných soupeřů a tento turnaj byl pro nás setkáním s realitou. V prvním měření sil jsme dokázali s Gullivers držet krok na skóre, i když soupeř byl lepší v pohybu a hrálo se více v našem obranném pásmu. Výsledek 2:4 však nemusíme považovat za ostudu.
Druhý zápas proti Znojmu „A“ byl diametrálně odlišný. Už po první půlce byl stav 1:6 pro soupeře. My jsme drželi se Znojmem krok, ale tři branky v rozmezí jedné a půl minuty v závěru první půle nám zlomily vaz. Za co kluci zaslouží uznání a pochvalu je to, že do druhého poločasu nastoupili nezlomení a podařilo se jim srovnat hru. Škoda pár neproměněných šancí, ale nevadí. To, že se skóre ve druhém poločase nezměnilo, zaslouží uznání za pozitivní přístup.
Co se nám ale vůbec nepovedlo byl poslední zápas. Sportovně musíme uznat, že Hattrick „A“ byl nad naše síly a přehrával nás po celý zápas. Sice se nám podařilo vstřelit dvě branky, což, jak konstatovali někteří naši kluci, je víc než ostatní soupeři, ale prohra 2:13 nás mrzí do teď.

Na dalším turnaji v Dolních Bojanovicích jsme si chtěli spravit chuť. No, moc nám to upřímně nešlo. S Hornety jsme zase tahali za kratší konec. Soupeř se dostal do vedení a postupně navyšoval skóre. Ještě v první půli jsme reagovali time outem a po něm nastoupili jiní Gepardi. Hrát na tři třetiny, věřím že kluci by předvedli dokonalý obrat. Takto se nám ale povedlo utkání zdramatizovat a hru vyrovnat. V závěru zápasu jsme soupeře dostávali i pod mírný tlak. Přesto na ukazateli skóre svítil po závěrečném hvizdu výsledek 5:8.
Ve druhém zápase nás čekal nevyzpytatelný celek Lanžhotu. Zase jsme podcenili začátek a brzy prohrávali. Zase musíme kluky pochválit, že zápas nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat. Bohužel v nejnadějnější chvíli k vyrovnání utnula naši snahu píšťalka rozhodčího. Písknul nám hru v šesti, i když jsme hráli bez brankáře. Následovala omluva a rozehrání, ale slibnou akci nám už nikdo nevrátí. Ale takový je život, i toto se stává na zápasech a my se s tím musíme umět poprat. Výsledek 3:5 jsme si zapsali do tabulky a soustředili jsme se na poslední zápas tohoto turnaje.
Soupeřem nám byli domácí Dolní Bojanovice. A za tento zápas si kluci zaslouží pochvalu. Perfektní přístup, nic jsme neponechali náhodě a šli přímočaře za vítězstvím. Co musíme ocenit, tak naše přesilovkové komando, které v početní výhodě zaúřadovalo hned dvakrát. Parádní práce, kluci.

První prosincový den nás čekala cesta vlakem do Svitávky, do krásné haly, kde jsme si chtěli spravit náladu a vybojovat více bodů než za poslední dva turnaje. A turnaj to byl parádní. Hned první zápas s Aligators nabídl drama až do samého závěru. Naši kluci dostali dva poměrně laciné góly a zápas vypadal na debakl. Změna v naší brance však dodala mužstvu dobrý impuls a ze zápasu se stalo drama plné bojovných akcí, pohledných kombinací a chvílemi také tvrdé hry. Ze zápasu jsme si pár šrámů odnesli. O je však důležitější, odnesli jsme si také bodíky za dokonalý obrat. Ve druhém poločase jsme převzali iniciativu a čtyřmi brankami otočili zápas. Soupeř pak korigoval výsledek v poslední minutě zápasu, ale na výsledek to již nemělo vliv. Gepardi zaslouženě vyhráli 4:3 a směle můžeme tvrdit, že šlo o jeden ze dvou nejlepších zápasů podzimu.
Další zápas nás čekal oslabený soupeř z Blanska, kterému se dostavili na turnaj jen čtyři hráči plus brankář. Do pole jsme šli také ve čtyřech, ale nebýt Dana v brance, asi by zápas skončil ostudnou prohrou. Říká se, že bez bojovnosti a nasazení se nedá vyhrát, nám se to kupodivu povedlo. Skóre 3:1 však moc nevypovídá o skutečném průběhu zápasu.
Poslední zápas tohoto turnaje jsme si ale opět spravili chuť, podruhé jsme změřili síly s Letovicemi a tentokrát naši kluci nic neponechali náhodě. Soupeře přehrávali, dlouho se drželi na míčku a zdobila je kombinační hra. Výsledek 7:0 znamená zasloužené vítězství.

Poslední turnaj roku 2019 jsme sehráli týden před Vánoci na Lesné. A opět nás čekali soupeři z kategorie nejtěžší. Hned na úvod nás čekalo áčko Bulldogs Brno. A i když utkání skončilo jednoznačným výsledkem (1:8), naši kluci dokázali držet s Buldoky, kteří byli jasným favoritem, krok. O výsledku rozhodla zkušenost našeho protivníka a střelecká aktivita. Buldoci šli rychle do vedení, naši kluci ale neztratili chuť ani náladu a ve druhé polovině byli Buldokům poměrně vyrovnaným soupeřem. Buldoci dokázali proměnit všechny svoje šance, my jsme ztroskotali na jejich výborném gólmanovi.
Následně jsme podruhé v sezóně změřili síly s A-teamem Gullivers a bylo to utkání s vyrovnanějším průběhem, než bylo první střetnutí ve Znojmě. Gullivers šli do brzkého vedení a vzápětí přidali druhou branku. Po začátku zápasu to tedy smrdělo pěkným debaklem, ale naši kluci opět zvedli hlavy a začali opět vyrovnávat hru. Oproti zápase ve Znojmě přijeli "Gulíci" s obměněnou sestavou a odlišnou taktikou, které v úvodu slavila úspěch, v průběhu zápasu však naši kluci nepouštěli soupeře do šancí. Po výsledku 0:4 se dá říci, že jsme opět doplatili na slabou koncovku, kluci v závěru postrádali také více rychlosti a chyběla pověstná kapička štěstí. Kdyby se nám podařilo v úvodu druhé částí skórovat.... Na kdyby se však nehraje. A i když výsledek proti prvnímu měření sil je méně lichotivý, průběh zápasu byl daleko vyrovnanější a mnohem lepší. Nás může těšit zlepšená hra všech kluků a velmi sympatický výkon, na kterém se dá do budoucna hodně stavět.
Zasloužený bod za remízu 3:3 doslova urvali naši kluci ve třetím zápase prosincového turnaje. Opět jsme začali špatně, soupeře pustili do vedení, ale ihned jsme dokázali vyrovnat hru, a dokonce jsme byli lepším celkem na míčku. Soupeře dostal na koně druhý gól z kategorie, no řekněme "haluzových", ale zase se budeme opakovat: naše kluky to nepoložilo a odhodlaně šli naproti snížit a otočit zápas. Ten se podařilo zdramatizovat a vyrovnat, ale v závěru utkání už branka nepadala. Bod je pro oba celky zasloužený, předvedli krásný florbal plný pěkných akcí, bojovnosti a obětavých zákroků a svou dramatičností byl pěknou tečkou na závěr prosincového klání mladších žáků.


Do všech 18 zápasů nastoupilo 9 hráčů, celkem si čárku v kolonce startů připsala dvacítka hráčů. Nás těší, že šanci dostali také tři elévové, kteří rozhodně nezklamali a ukázali, že se s nimi musí v kategorii mladších žáků počítat. Rozhodně jejich zápasy nebyly pouze epizodní a mohou se těšit, že je pozvánka na turnaje v jarní části určitě nemine. Na 70 vstřelených brankách se podílelo 14 hráčů, alespoň jeden kanadský bodík si přispalo celkem 15 borců.
Kluky musíme pochválit za nasazen v trénincích, přístupu k zápasů a za to, jakou dobrou partu vytvořili. Patří jim dík za to, jak k florbalu přistupují, jak přistupují jeden k druhému a za to, že jim tato hra dává radost. Nemenší dík patří pak rodičům, kteří je v jejich sportovní aktivitě podporují, vozí je na tréninky a turnaje a jsou ochotni podat Gepardům pomocnou ruku.

Všem vám přejeme krásné a klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2020.

 
Aktuální články
BUĎ ŠELMOU, STAŇ SE GEPARDEM

Baví tě florbal? Chceš se stát součástí skvělého týmu? Máš rád výzvy? Právě pro tebe je určena naše výzva! Gepardi Brno...

 
Gepardi s novým názvem a novým vedením

Klub Gepardi Brno, z.s. mění svůj název. Nejedná se o žádnou zásadní změnu, do názvu pouze vstupují pouze tři písmenka, která...

 
Gepardi opět trénují aneb šelmy v akci

Již po dva týdny probíhají v areálu ZŠ Kneslova tréninky Gepardů. Dodržována jsou všechna pravidla stanovená vládou, probíhá i...

 
Poprvé v soutěžích Českého florbalu
 
Petra Pachlová: Do projektu „Jedna se počítá“ se může zapojit opravdu každý
 
Z historie Gepardů: poprvé na Prague Floorball Cup
 
Zdeněk Mazáč: Ať nás neopustí chuť hrát florbal a vydrží nám ta správná gepardí soudržnost.
 
Vzpomínáme: Gothia Innebandy Cup 2017
 
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují
 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 10:40
FBS Aligators Bučovice Klobouky - Gepardi DDM Helceletka Brno
6:6 (1:2, 3:4, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 12:05
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBŠ Hattrick Brno "B"
5:4 ()
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 10:40
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní Yellow
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS