Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z historie Gepardů: Orelská florbalová liga

22.03.2021 | Zbyněk Matýsek

Po exkurzu do Ligy mezi městy si dnes připomene úspěchy Gepardů v další ligové soutěži, které se účastnili, a to Orelské florbalové ligy. Do Orelské florbalové ligy vstoupili Gepardi poprvé v sezóně 2016-2017. Důvod byl jasný, dát možnost našim hráčům porovnat svoje schopnosti a zkušenosti s více soupeři, než kteří nastupovali pravidelně v LMM.

2016/2017 mladší žáci

A prvního velkého úspěchu se dočkali v sezóně 2016-2017, kterému jsme se věnovali důkladně v tomto článku. Jen pro pořádek opakujeme tabulku a soupisku mistrovského týmu.
Finálový turnaj
1 Gepardi Brno
2 Sokol Adamov
4 FBO Orel Boskovice
5 FBC Aligators
6 Vyškov
7 Uherské Hradiště
8 Těšany

GEPARDI BRNO V ORELSKÉ LIZE 2016-2017

Lukáš Šikuta, Vilém Zrza, Vít Štěrba, Jakub Hladký, Tomáš Racek, Vojtěch Potáček, Jan Kuchař, Lukáš Volf, Vojtěch Fasora, Libor Ivánek, Štěpán Dohnal, Nicolas Vicente, Daniel Vu, Simon Sedlák, Matěj Blažek, Jiří Bezděk, Radek Janovský, Jiří Kosmák.
Trenéři: Zdeněk Skříček, Marek Zvalo a Michal Dess

2017/2018 mladší žáci

V tomto ročníku došlo také k „čiči derby“, o ligy jsme díky široké hráčské základně mohli postavit dva celky. Celkově jsme v základní části ztratili body pouze v zápasech e s Vyškovem (6:7) a Ivančicemi (4:4) a do finále postoupili z prvního místa ve skupině. Bluečka skončila ve skupině na šestém místě. První májový den 2018 Gepardi zamířili na finálový turnaj Orelské florbalové ligy. V Uherském Brodě se sešlo osm nejlepších družstev ročníků 2005/06. Týmy ve skupině A – Šlapanice, Olešnice, Vyškov, Nivnice. Skupinu B vytvořili – Fbc Floorbee Orel Uh. Brod, Sokol Adamov, dívčí tým FbC Aligators, Gepardi DDM Helceletka Brno. Gepardi do čtvrtfinále postoupili ze druhého místa po výsledcích: Adamov 3:1, Aligators 3:2, Uherský Brod 2:4. Čtvrtfinále jsme odehráli v rychlém tempu proti známému Vyškovu 4:1. Nejtěžší zápas byl za námi. Naši hráči se uvolnili, teď už jsme věděli, že ať se stane cokoliv, bude to úspěch. Uherský Brod si v prvním semifinále lehce poradil s Olešnicí, vyhrál 9:0. Druhý zápas byl mnohem zajímavější. Ambiciózní tým Nivnice bojoval jak s Gepardy, tak hlavně s naším brankářem Lukášem Šikutou. Přes množství šancí za jeho záda dopravili pouze jeden míček, a tak Nivnice musela zkousnout prohru 1:2. Gepardi se po roce dostali opět do finále! A opět proti Uherskému Brodu. Domácí Brod šel dvakrát do vedení, mocně podporován publikem. Gepardům se však povedlo dvakrát srovnat za neméně bouřlivého ohlasu. Publikum na obou stranách bylo skvělé. Po řádné hrací době byl stav 2:2. Prodloužení nerozhodlo a početné publikum se mohlo těšit na nájezdy. V nich se dařilo lépe Gepardům DDM Helceletka Brno, kteří po roce obhájili titul mistra OFL pro rok 2017/2018, Uherský Brod bral na domácím turnaji druhé místo. Bronz vybojovala Olešnice nad čtvrtou Nivnicí. Pátý skončil Vyškov, šesté hráčky Fbc Aligators, sedmý Sokol Adamov, osmé Šlapanice. Velký úspěch Gepardů potvrdil Lukáš Šikuta, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.
Celkové pořadí
1 Gepardi DDM Helceletka Brno Gold
2 Fbc Floorbee Orel Uherský Brod
3 Olešnice
4 Nivnice
5 Vyškov
6 FBC Aligators
7 Sokol Adamov
8 Šlapanice

GEPARDI BRNO V ORELSKÉ LIZE 2017-2018

Lukáš Šikuta, David Rexa – Jiří Bezděk, Jiří Kosmák, Štěpán Dohnal, Lukáš Volf, Vojtěch Fasora, Jan Juránek, Herbert Géč, Martin Jirůšek, Petr Matyáš Teverný, Tomáš Kuchař, Petr Gajdůšek, Jakub Bako, Michal Malý, David Šimerle, David Beneš, Matěj Chalupa, Viktor Hladík.

2018/2019 mladší žáci

Florbalisté kategorie mladší žáci obhajovali loňský orelský titul. Letošní sezona přinesla mnohem vyrovnanější výsledky a na finálový turnaj jsme se probojovali až v posledním základním kole. Některé opory navíc byli dlouhodobě zraněny, a tak všichni byli zvědavi, jak se Gepardům povede. Gepardi navíc turnaj pořádali, a tak ve středu 8. května se sjelo celkem 8 nejlepších týmů do brněnských Tuřan. Gepardi ve své skupině porazili postupně Aligators Girls, FBC Slovácko a Nové Město na Moravě. Ve čtvrtfinále jsme se nadřeli na postup s Adamovem (výhra 2:1). V semifinále nás čekal rival z Uherského Brodu a Gepardi po výborném výkonu postoupili do finále (opět výhra 2:1). Finálový souboj dopadl jednoznačně ve prospěch soupeře ze Slovácka (prohra 5:10). Semifinále nás stálo dost sil a FBC Slovácko nám tak vrátilo porážku ze skupiny. I tak ovšem mladší žáci Gepardů druhým místem dosáhli výborného úspěchu.
Celkové pořadí
1 FBC Slovácko
2 Gepardi DDM Helceletka Brno
3 K1 Florbal Židenice
4 Fbc Floorbee Orel Uherský Brod
5 FbC Aligators G
6 Florbal Hodonín
7 TJ Sokol Adamov - Bukovinka
8 Nové Město na Moravě

GEPARDI BRNO V ORELSKÉ LIZE 2018-2019 – mladší žáci

Miroslav Hájek, Miroslav Kovařík – Jiří Bezděk, Jiří Kosmák, Adam Flek, Lukáš Hrubý, Vojtěch Jedlička, Vojtěch Fasora, Martin Tokár, Tomáš Hrstka, Viktor Hladík, Lukáš Hrubý, Max Šťasta, Michal Malý, Marek Levinský.

2018/2019 starší žáci

To starší žáci v Orelské lize celou sezonu nepoznali hořkost porážky a jednoznačně si jako první s předstihem zajistili finálovou účast. Jak bývá lehká skupina ošemetná jsme se záhy měli přesvědčit. Ve finálové skupině jsme vyhráli všechny 3 zápasy s celkovým skóre 24:3 a postupně jsme pod sebe dostali týmy FBC Slovácka, Adamova a Sivic. Ve čtvrtfinále jsme přešli přes tým Koryčan 6:2. V semifinále nás čekal mnohem těžší soupeř z Boskovic. Měli jsme problém s jejich úporným bráněním, kdy soupeř čekal na chyby a vyrážel do brejku. A jelikož naše chyby potrestal, poslal nás po prohře 4:6 do boje o bronz. Tam nás opět čekal tým Adamova, kterému jsme ani na podruhé nedali šanci. Gepardi tak po výhře 8:1 získali celkové třetí místo v orelské lize. Je to úspěch, zvláště když si uvědomíme, že za celou sezonu si připsali jedinou porážku.
Celkové pořadí
1 FBO Orel Boskovice
2 Fbc Floorbee Orel Uherský Brod
3 Gepardi DDM Helceletka Brno
4 FBC Sokol Adamov - Bukovinka
5 Vyškov
6 FbC Slovácko
7 Koryčany
8 SK Sivice

GEPARDI BRNO V ORELSKÉ LIZE 2018-2019 – starší žáci

Lukáš Šikuta, Vilém Zrza – Šťěpán Dohnal, Daniel Vu, Matěj Blažek, Jan Kuchař, Vojtěch Potáček, Vit Štěrba, Adam Petřivalský, Vojtěch Fasora, Tom Kuchař, Lukáš Wolf, Petr Matyáš Teverný, Tomáš Javora, Jakub Hladký, Tadeáš Mutina, Tomáš Racek

 
Aktuální články
BUĎ ŠELMOU, STAŇ SE GEPARDEM

Baví tě florbal? Chceš se stát součástí skvělého týmu? Máš rád výzvy? Právě pro tebe je určena naše výzva! Gepardi Brno...

 
Gepardi s novým názvem a novým vedením

Klub Gepardi Brno, z.s. mění svůj název. Nejedná se o žádnou zásadní změnu, do názvu pouze vstupují pouze tři písmenka, která...

 
Gepardi opět trénují aneb šelmy v akci

Již po dva týdny probíhají v areálu ZŠ Kneslova tréninky Gepardů. Dodržována jsou všechna pravidla stanovená vládou, probíhá i...

 
Poprvé v soutěžích Českého florbalu
 
Petra Pachlová: Do projektu „Jedna se počítá“ se může zapojit opravdu každý
 
Z historie Gepardů: poprvé na Prague Floorball Cup
 
Zdeněk Mazáč: Ať nás neopustí chuť hrát florbal a vydrží nám ta správná gepardí soudržnost.
 
Vzpomínáme: Gothia Innebandy Cup 2017
 
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují
 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 10:40
FBS Aligators Bučovice Klobouky - Gepardi DDM Helceletka Brno
6:6 (1:2, 3:4, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 12:05
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBŠ Hattrick Brno "B"
5:4 ()
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 10:40
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní Yellow
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS